Jak urządzić małe mieszkanie?

Małe mieszkania to wyzwanie dla wielu właścicieli, którzy zmagają się z brakiem przestrzeni i próbują zrobić z niej jak najwięcej. Oto kilka porad, które pomogą w urządzeniu małego mieszkania:

Wykorzystaj każdy centymetr przestrzeni

Wykorzystaj przestrzeń pod łóżkiem lub kanapą, postaw na meble wielofunkcyjne, takie jak łóżka z pojemnikami na pościel lub stoły z możliwością rozsuwania.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Jasne i równomierne oświetlenie sprawi, że mieszkanie będzie wydawało się większe. Wykorzystaj różne rodzaje oświetlenia, takie jak lampa stołowa, kinkiety, lampki nocne czy sufitowe oświetlenie LED.

Postaw na jasne kolory

Jasne barwy optycznie powiększą pomieszczenie i rozjaśnią je. Ściany w kolorze bieli lub jasnego beżu, a dodatki w pastelowych kolorach będą dobrze się prezentować w małym mieszkaniu.

Zrezygnuj z niepotrzebnych przedmiotów

Wybierz kilka dekoracyjnych elementów, które będą pasowały do wystroju mieszkania i zrezygnuj z niepotrzebnych gadżetów, które tylko zajmują miejsce.

Urządzenie małego mieszkania to niełatwe zadanie, ale z kilkoma trikami można sprawić, że pomieszczenie będzie funkcjonalne i przytulne.